+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Nadwaga u Dzieci

Junior Member Początkujący Awatar modnamama22

Nadwaga u Dzieci

Coraz więcej osób w naszym społeczeństwie ma problem z nadwagą. Przerażające są statystyki które wskazują że z roku na rok „pulchniejszych” wśród nas jest coraz więcej. Wszystko zaczyna się tak naprawdę od wieku dziecięcego. Moim zdaniem to rodzice zaszczepiają niezdrową dietę podając swym pociechom zamiast owoców pieniądze, a one kupują to co im smakuje czyli batoniki,chipsy cole itp. Po powrocie do domu gra na komputerze, chwila przy lekcjach(i to nie zawsze), a ruchu zero i tak co dzień. W weekend natomiast rodzice zazwyczaj nadrabiają zaległości w domu(pranie,sprzątanie,gotowanie)i nie mają czasu na wspólne spacery, że nie wspomnę już o ćwiczeniach lub innych formach ruchu.
    A wy co myślicie na ten temat?
    Czy zachęcacie swoje dzieciaki do aktywności fizycznej? Jeśli tak to do jakiej?

Junior Member Nowicjusz
    Mojego synka nie trzeba namawiać do żadnej aktywności fizycznej. Tak szybko biega, że ledwo za nim nadążam. Swoją drogą to bardzo ciekawy temat (i pewnie temat rzeka). Podejrzewam, że polskie społeczeństwo zmierza w stronę społeczeństwa amerykańskiego gdzie nadwaga jest nagminna i rzadko które dziecko jest normalnej wagi (nie sugerujcie się filmami gdzie nie zobaczysz pewnie ani jednego grubasa).

Pozdrawiam
    Piotr

Coraz szybszy tryb życia sprawia że nie każdy rodzic poświęca swojemu dziecku tyle czasu ile by tak naprawdę chciał.
    Brak wolnego czasu rodzice rekompensują swoim dzieciom w postaci słodyczy, słodkich napoi, chipsów itd. w ten sposób przyczyniając się do jego nieszczęścia w przyszłości. Często otyłe dziecko staję się obiektem drwin oraz żartów ze strony swoich rówieśników. Brak kontroli ze strony rodziców sprawia również że dziecko chętniej od aktywności fizycznej wybiera wirtualny świat gier.
    Już chyba minęły bezpowrotnie czasy gdzie na przyblokowym boisku ciężko było zobaczyć trawę, bo była wydreptana przez bawiące się i grające dzieci.

Junior Member Początkujący Awatar modnamama22
    No właśnie! Ja staram się każdą wolną chwilę maksymalnie wykorzystać na zabawę z dzieciakami.Organizuję nawet w domu różnego rodzaju gry i konkursy które wymagają aktywnosci fizycznej.Oprócz tego 2 razy w tygodniu obowiazkowo basen i w miarę możliwości(i pogody) jazda na rowerze po parku. Staram się też zaszczepić poranną 10min. gimnastykę

Bardzo mi się podoba ten temat.Wiem sama po sobie że gdybym za dzieciaka tyle nie jadła słodyczy i więcej czasu spędzała na bieganie z dzieciakami po podwórku później zaoszczędziła bym sobie nerwów i zdrowia.Jasne że rodzice maja ogromny wpływ na to jak będzie wyglądała ich pociecha i jakim zdrowiem będzie się cieszyła.Modnamamo22 widzę że lubisz jeździć na rowerze to może więcej czasu powinnaś na to poświęcać?
    http://DomOgrodHobby.pl

Junior Member Nowicjusz Awatar MałaMarta
    U mnie dzieciaki słodkości i to w małych ilościach dostają TYLKO W NIEDZIELE.Staram się im tez zapewnić jak najwięcej ruchu ale z tym to nie ma problemu bo mieszkam na obrzeżach miasta i mogą do woli biegać po ogrodzie.

Wychodząc z pracy widziałam wczoraj taki obraz:Grupka dzieciaków wybiegła ze szkoły w wieku...tak może 10-13lat.Praktycznie każde z nich trzymało w rękach chipsy albo batony....i oczym my tu rozmawiamy?....

Junior Member Nowicjusz
    Cytat Zamieszczone przez bylagrubaska Zobacz posta
    Wychodząc z pracy widziałam wczoraj taki obraz:Grupka dzieciaków wybiegła ze szkoły w wieku...tak może 10-13lat.Praktycznie każde z nich trzymało w rękach chipsy albo batony....i oczym my tu rozmawiamy?....

Wydaje mi się ze dzieciakom nie mozna odmawiać wszstkiego, jak czasem zjedza batona albo chipsa to nic się nie przeciez takiego stanie. Jasne że to nie powinna być norma i lepiej jeść dużo warzyw i owoców ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.

Cytat Zamieszczone przez Agnieszkaa Zobacz posta
    Wydaje mi się ze dzieciakom nie mozna odmawiać wszstkiego, jak czasem zjedza batona albo chipsa to nic się nie przeciez takiego stanie. Jasne że to nie powinna być norma i lepiej jeść dużo warzyw i owoców ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
    No tak...a co w przypadku gdzy takie sytuacje powtarzaja sie codziennie? Przecież rodzice tak do końca nie wiedzą co jedzą ich dzieci w szkole?
    Często jest tak że dostają kasę i kupują co chcą. A dzieciak kupując nie kieruje się rozsądkiem( nie chce tu nikogo oczywiście obrazić) tylko ulubionym smakiem. Czyż nie jest tak?

Junior Member Nowicjusz
    Od dziecka miałam problemy z wagą a raczej nadwagą i wiecznie się odchudzałam.Kiedy wyszłam za mąż i po ciąży przytyłam prawie sto kilo zaczęłam codziennie biegać i ćwiczyć. Do dziś trzymam dyscyplinę bo już wiem, że jeśli tylko waga się podnosi, muszę działać natychmiast. Gdzieś głęboko ciągle myślę, że muszę być szczuplejsza niż inni, żeby się dobrze czuć. Choć od urodzenia 1 dziecka minęlo juz trochę czasu pozostał mi zwyczaj nieustannego wciągania brzucha. Wciągam go zawsze kiedy stoję w towarzystwie a i łapie się na tym że podczas pracy czy oglądania TV. Mam też obsesję na punkcie nieprzekarmiania dzieci. Mówię im: – Nie jedz tyle, bo utyjesz! Do szkoły zaś zawsze robie kanapki i podaje owoce na 2 śniadanie- batony i czekolady u mnie w domu są tylko od święta. Och gdyby moi rodzice tak robili sama nie miałabym tylu problemów z odchudzaniem.

Nie pozwalać opie*alać się na WFie i tyle!!

Obecnie dzieci wiekszosc czasu spedzaja przy komputerach zamaist na zajeciach pozalekcyjnych czy na podworku.

+ Odpowiedz w tym wątku

Uprawnienia umieszczania postów